O mnie

Chemia to także przedmiot nauczania w szkole podstawowej, średniej i na studiach. Nauka chemii wymaga poświęcenia czasu i cierpliwości, bo choć fascynująca i przydatna, może nastręczać trudności uczącym. Chemia jest przedmiotem, który pomaga dostać się na wymarzone studia, zdać egzamin na studia czy po prostu wymaga zaliczenia by przejść do następnej klasy. Niestety z uwagi na skomplikowanie wielu ma z nią trudności. I w tym momencie wkraczam do pomocy ja- Korepetytor Chemik z Pasją do nauczania:)

Kiedy kończyłam studia na Uniwersytecie Wrocławskim i rozpoczynałam tam doktorat i pracę na uczelni wiedziałam, że moją misją będzie pomoc uczniom w nauce w chemii. Zaczęło się niewinnie- ot sąsiadka, jeszcze jak byłam na drugim roku Stacjonarnych Studiów Chemii na Uniwersytecie Wrocławskim, poprosiła mnie abym pomogła jej córce w przygotowaniu do sprawdzianu. Marta, bo tak ma na imię moja pierwsza uczennica, miała trzy jedynki ze sprawdzianu i jedną trójkę z zadania domowego. Zbliżał się kolejny sprawdzian, który gdyby również zaliczyła na ocenę jeden, taką też miałaby na koniec semestru. Z Martą spotkałam się trzykrotnie przed jej sprawdzianem. Jakież było niedowierzanie zarówno Marty jak i jej mamy kiedy ze sprawdzianu otrzymała piątkę. Mnie to w ogóle nie zdziwiło. Marta była bardzo pojętną uczennicą tylko wymagała aby jej inaczej, na jej sposób, wytłumaczyć chemię. Marta w następnym półroczu miała same piątki z chemii. I tak to się zaczęło.

Od tamtych lekcji minęło ponad piętnaście lat. W tym czasie przygotowywałam do matury, sprawdzianów, kolokwiów, egzaminów setki uczniów. Dzisiaj wielu z nich jest lekarzami, weterynarzami, chemikami lub wykonują swoje wymarzone zawodowy. Jak czasami się spotykamy to żartujemy sobie z czasów wspólnej nauki i tego co się dzięki niej nauczyli i jak im pomogła w życiu. Dla mnie to najwyższe uznanie i przyjemność móc pomagać realizować moim uczniom swoje pasje czy marzenia o wymarzonych studiach czy po prostu zdanych sprawdzianach czy odrobionych lekcjach. Wielu moich uczniów mówi mi, że przestali się chemii bać i w końcu ją zrozumieli. Kiedy rodzice piszą mi, że ich pociechy w końcu bez stresu idą na lekcję chemii po zajęciach ze mną- uśmiech z buzi nie schodzi mi do końca dnia:)

Prowadzę zajęcia stacjonarnie oraz on-line. Udzielam korepetycji indywidualnie jak i w grupach od 2-15 osób. Przygotowuję nauczycieli do efektywnego przekazywania wiedzy na lekcjach w szkołach.

Często pomagam uczniom zarówno w szkołach podstawowych jak i średnich w przygotowaniu do sprawdzianu, odrabianiu zadań. Gruntownie i profesjonalnie przygotowuję do matury. Pracuję na bazie dostępnych podręczników zalecanych jako podstawa do przygotowania do matury jak i własnych zadań, by jeszcze dodatkowo poszerzyć wiedzę ucznia, szczególnie tego chcącego uzyskać wysoki wynik z matury rozszerzonej i dostać się na wymarzony kierunek. Wielokrotnie moi uczniowie uzyskiwali z matury z chemii na poziomie rozszerzonym ponad 90% punktów i są lub byli studentami wybranych przez siebie kierunków.
Prowadzę korepetycję również dla osób, które już zdały maturę, lecz chcą poprawić jej wynik.

Prowadzę lekcje w miłej i efektywnej atmosferze.
Wierzę, że z moją pomocą jestem w stanie przygotować każdego do uzyskania najwyższych wyników w szkole, na maturze czy na studiach.

Zapraszam do kontaktu ze mną!